• Towarzyski mecz siatkówki pomiędzy SP 2 Budy Łańcuckie a SP Lipiny Dolne.

• 26.02. 24 r. na zaproszenie nauczyciela wychowania fizycznego p. Huberta Steligi gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych (województwo lubelskie). Chłopcy z Lipin Dolnych, którzy aktualnie przygotowują się do półfinału wojewódzkiego igrzysk młodzieży szkolnej w piłce siatkowej, rozegrali towarzyski mecz siatkówki z młodzieżą naszej szkoły. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Lipin Dolnych. Naszych chłopców prowadził, oraz sędziował mecz p. Hubert Steliga.

• Wyjazd na narty do Wańkowej

• 21.02.2024 r. został zorganizowany z naszej szkoły wyjazd na stok narciarski do Wańkowej. Po przyjeździe na miejsce, osoby, które pierwszy raz były na nartach, przy pomocy opiekunów ubrali sprzęt narciarski, następnie udając się na rozgrzewkę. Kolejnym etapem było zapoznanie z użytkowaniem sprzętu narciarskiego, oraz zasadami bezpieczeństwa na stoku. Podczas zajęć, uczestnicy wycieczki nauczyli się na stoku dla początkujących tzw. “oślej łączce” podstaw jazdy na nartach, jazdy pługiem czy hamowania, pod czujnym okiem p. Wojciecha Kamińskiego oraz p. Huberta Steliga. Pobyt na nartach wspierała także p.  Dyrektor Agnieszka Socha.

• Akcja Koła Caritas

• Z okazji obchodzonego 11 lutego Dnia Chorego uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas: Bartnik Kamil, Dyrda Milena, Łątka Bartłomiej, Mazur Franciszek, Węgrzyn Adam, Wierzbicka Magdalena, Woś Dominika wraz z opiekunem Marią Szostek-Łątka odwiedzili podopiecznych Ośrodka Wsparcia w Korniaktowie Południowym. Z tej okazji złożyli życzenia seniorom oraz wręczyli własnoręcznie wykonane pamiątkowe kartki z życzeniami. Uczniowie zostali ciepło i serdecznie przyjęci przez Panią Dyrektor ośrodka, personel jak i samych podopiecznych. Ta pierwsza wizyta zapewne będzie początkiem owocnej współpracy naszego Koła Caritas z ośrodkiem.

• Uwaga, konkurs! Portret słynnego matematyka - ogólnopolski konkurs plastyczny

• Wydawnictwo GWO zaprasza uczniów klas 4–8 szkół podstawowych do konkursu.

Stwórz portret słynnego matematyka i sięgnij po nagrody!

Co zrobić, żeby wziąć udział?

Wykonać dowolną techniką portret słynnego matematyka lub innego uczonego, który zajmował się tą dziedziną nauki, i wysłać go pod adresem GWO. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć w regulaminie, który znajduje się w linku poniżej.

Jakie są przewidziane nagrody?

Osobom, które zajmą miejsca 1–3, zostaną wręczone bezprzewodowe słuchawki nauszne JBL Tune 770NC Bluetooth 5.3. Wyróżnione zostanie także 6 innych prac, ich autorzy otrzymają zestawy do rysowania.

Na prace konkursowe organizatorzy konkursu czekają do 22 marca, a nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 25 marca.

• Lekcja umuzykalniająca z Yamaha

• Kolejna lekcja z Yamahą odbyła się 20 lutego i dotyczyła instrumentów dętych blaszanych. Dzieci dowiedziały się z jakich elementów zbudowany jest puzon oraz w jaki sposób wydobywany jest dźwięk. Zaprezentowane zostały również: puzon wentylowy, puzon mały, waltornia, eufonium, tuba, suzafon.

• Milena Kędziora zakwalifikowana do finału Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Biologii

• Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym mamy drugą uczennicę w wojewódzkim finale konkursu kuratoryjnego.

Tym bardziej cieszy fakt, że z biologii jest to druga finalistka w ciągu trzech ostatnich lat.

Konkursy kuratoryjne należą do jednych z trudniejszych, a Milena osiągnęła wysokie wyniki: 90% w I etapie i 87% w II etapie rejonowym.

Gratulujemy Milenie już wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się w kwietniu.

Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Renata Cebulak.

• ZOFIA KIEŁBICKA W FINALE KURATORYJNEGO WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO

• Niezmiernie miło nam poinformować, że 8 lutego decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej w Rzeszowie nasza uczennica Zofia Kiełbicka została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego.

Wcześniej Zosia uzyskała na etapie szkolnym 98% punktów możliwych do zdobycia z znalazła się w gronie ścisłej czołówki uczniów z najwyższymi wynikami.

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie należą do prestiżowych i trudnych, gdyż wymagają wiedzy i umiejętności znacznie wykraczających poza podstawę programową.  Do etapu wojewódzkiego Wojewódzka Komisja Konkursowa kwalifikuje uczestników z najwyższymi wynikami uzyskanymi na etapie rejonowym.

Jesteśmy dumni z Zosi, gdyż w konkursie próbowali swoich sił uczniowie z całego województwa z wielu szkół. Z  powiatu łańcuckiego tylko Zosia uzyskała wynik, który zapewnił jej awans do finału. Warto też wspomnieć, że w naszej gminie żaden uczeń do tej pory nie zakwalifikował się do finału wojewódzkiego, a konkursy te są organizowane od wielu lat.

Tym bardziej więc gratulujemy Zosi i życzymy jej sukcesu w decydującej rozgrywce, która odbędzie się w marcu.

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Agata Wojnar.