• Wygrana dziewcząt w gminnych zawodach młodzieży szkolnej w piłce ręcznej. II miejsce chłopców.

• 24 listopada w ZSZ Białobrzegi odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej młodzieży szkolnej dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny udały się na turniej wraz z nauczycielem wychowania fizycznego p. Hubertem Steliga. Jako pierwsze na parkiet wyszły nasze dziewczęta, które zostawiając mnóstwo zaangażowania i zdrowia na boisku pokonały zespół gospodarzy z Białobrzeg 4-1 i zajęły I miejsce w gminnych zawodach piłki ręcznej młodzieży szkolnej.

Następnie do rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy w pierwszym meczu, po bardzo zaciętej walce zremisowali z Białobrzegami 2-2. W kolejnym meczu, rozgrywanym pomiędzy SP 1 Budy Łańcuckie a naszą szkołą, mieliśmy sporo zwrotów akcji. Najpierw wyszliśmy na prowadzenie w meczu, następnie długo utrzymywał się remis 2-2, aż w drugiej połowie straciliśmy po prostych błędach 2 bramki, ostatecznie ulegając w tym meczu 4-2. Wystarczyło to do zajęcia II miejsca wraz z Białobrzegami, co i tak należy uznać za sukces. Zaangażowanie naszych drużyn w turnieju, zarówno chłopców jak i dziewcząt zasługuje na pochwałę. Do zawodów naszą młodzież przygotował nauczyciel wychowania fizycznego p. Hubert Steliga.

• XIII Światowe Dni Tabliczki Mnożenia

• 17 listopada 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Z tej okazji przedstawiciele klasy V przeprowadzili egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy sprawdzili „tabliczkową wiedzę” wśród uczniów, nauczycieli, pracowników naszej szkoły oraz rodziców. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na pytania egzaminatorów uzyskały odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.

• Spotkanie z leśnikiem

• Dnia 17.11.2023 r. na zaproszenie p. Huberta Steliga, gościliśmy w naszej szkole pracownika Nadleśnictwa Leżajsk p. Tomasza Steliga, który przeprowadził lekcje edukacyjne dla klas 4-8(w innym terminie planowana jest również lekcja dla klas 1-3) na temat pracy leśnika. Podczas zajęć zostały zaprezentowane i omówione przykładowe przedmioty pozyskiwane z drewna, przedstawiono wyzwania z jakimi muszą się mierzyć leśnicy. W kolejnej części lekcji, nasi uczniowie mogli zapoznać się z gatunkami zwierząt występującymi w naszych lasach, także tymi chronionymi oraz zobaczyć modele ptaków w skali 1:1, ponadto nasza szkoła będzie uczestniczyć jeszcze w niejednym przedsięwzięciu we współpracy z Nadleśnictwem Leżajsk.

• Obchody Święta Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody 105. rocznicy tego święta. 12 listopada 2023 r. dyrektor wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w Białobrzegach oraz w uroczystościach przy dębach katyńskich.

10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.

• Ogłoszenie

• W dniach 21 - 23 listopada 2023 r. odbywają się Rekolekcje szkolne dla uczniów klas I - VIII. Program Rekolekcji przewiduje spotkania w kościele parafialnym w Budach Łańcuckich o godz. 10.00.

• Lekcja umuzykalniająca z YAMAHA

• Dnia 24 października 2023 r. uczniowie wszystkich klas brali udział w lekcji umuzykalniającej, którą prowadzili nauczyciele ze Szkoły Muzycznej YAMAHA.

Dzieci poznały różne rodzaje gitar, m. in. klasyczną, elektroakustyczną, basową, banjo, ukulele. Wysłuchały znanych kompozycji na gitarę. Niektórzy mogli nawet popróbować własnych sił w grze na instrumencie.

To była świetna lekcja muzyki! Pierwsza w tym roku szkolnym. Odbędą się jeszcze cztery – na pewno poznamy także inne instrumenty.