• I miejsce dziewcząt w Gminnym turnieju piłki siatkowej młodzieży szkolnej, II miejsce chłopców.

• 19.01.2024 r. w ZSZ Białobrzegi zostały rozegrane Gminne Zawody Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Dziewczyny po wygraniu meczu 2-0 z SP 2 Białobrzegi zajęły I miejsce, natomiast chłopcy pokonali SP 1 Budy Łańcuckie 2-1, oraz przegrali 2-1 z SP 2 Białobrzegi i zajęli II miejsce. Szkoda niewykorzystanej szansy naszych chłopców w meczu o I miejsce, ponieważ objęli prowadzenie w meczu 1-0 w setach, ale później pojawiło się zdecydowanie za dużo błędów w grze co zadecydowało o przegranej. Obydwie nasze drużyny, dziewcząt oraz chłopców i tak zasługują na wielkie brawa, ponieważ jak zwykle starali się najlepiej jak potrafią. Do zawodów naszą młodzież przygotował, oraz prowadził podczas turnieju nauczyciel wychowania fizycznego p. Hubert Steliga.

• SPOTKANIE Z POLICJANTAMI - PRZEWODNIKAMI PSÓW

• 17 stycznia w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć panów policjantów: Bartłomieja Ciupaka oraz Łukasza Koguca z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, którzy przybyli do nas z psami: Lobo i Alfą.

Tematem spotkania była praca psów w policji. Uczniowie dowiedzieli się o specjalnym szkoleniu takich psów. Dowiedzieliśmy się, że trwa ono 5 – 6 miesięcy i odbywa się w specjalnym ośrodku szkoleniowym. Po takim szkoleniu psy trafiają zarówno do służby patrolowej, jak i do wykonywania takich zadań jak identyfikacja, rozróżnianie i tropienie zapachów.

Nasi czworonożni goście spisali się znakomicie, pokazując nam swoje umiejętności w zakresie wykonywania poleceń przewodników, w tym poszukiwania osób zaginionych – w tej roli znakomicie spisał się nasz kolega Mateusz Plata, którego Alfa bez problemu odnalazła za terenie ogrodu szkolnego, a my mieliśmy przyjemność obserwować jej pracę. Panowie udzielili nam wielu dodatkowych informacji na temat rodzajów zadań, jakie wykonują psy policyjne oraz sprawowanej nad nimi opieki. Dowiedzieliśmy się, że pieski mieszkają ze swoimi przewodnikami w ich domach. Po pokazie umiejętności Alfy i Lobo, mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z pieskami, głaskać je, a nawet wydawać im komendy i nagradzać smakołykami.

Spotkanie sprawiło nam wszystkim wiele radości i już czekamy na następne:)

Organizatorem spotkania była p. Agata Wojnar.

• Mecz siatkarski Uczniowie-Rodzice

• 11.01.2024 r. w naszej szkole odbył się mecz siatkówki pomiędzy uczniami klas 7-8 uczęszczających na dodatkowe zajęcia sportowe SKS, a ich rodzicami. Obydwie drużyny wykazały się sporym zaangażowaniem na boisku, a nie jedna akcja przynosiła sporo poświęcenia i walki o piłkę zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Ostatecznie lepsi okazali się rodzice, jednak wynik jest tutaj najmniej ważny -liczy się przede wszystkim aktywne i zdrowe spędzenie czasu wolnego. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania. Mecz zorganizował oraz sędziował nauczyciel wychowania fizycznego p. Hubert Steliga

• SZKOLNE KOŁO CARITAS

• 29 grudnia 2023 r. przedstawiciele SKC: Bartnik Kamil, Drzał Anita, Dyrda Milena, Kojder Emilia, Łątka Bartłomiej, Węgrzyn Adam i Woś Dominika wraz z opiekunem Marią Szostek - Łątka wzięli udział w kolędzie bożonarodzeniowej. Z kolędą odwiedzili domy mieszkańców Bud Łańcuckich. Uzyskane datki w kwocie 440 zł. zostaną przekazane na misje.