Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt nie dostał rózgi.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli spełnić w tym dniu marzenia naszych uczniów tj. rodzicom, nauczycielom klas 0 – II. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Świętego Mikołaja i mamy nadzieję, że za rok znów odwiedzi naszych uczniów.
Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole
Wspaniały sukces naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej
Dnia 30 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Magdalena Węgrzyn, Kinga Wikiera i Filip Gurak wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej ,,Kiedy myślę Ojczyzna''. Organizatorem konkursu skierowanego do uczniów klas IV - VI była Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie.
Każdy z 48 uczestników prezentował jeden wiersz o tematyce patriotycznej. Jury oceniało dobór i rozumienie tekstu, zaangażowanie emocjonalne, pomysłowość interpretacji, poprawność i ekspresję wypowiedzi, dykcję oraz opanowanie tekstu.
I miejsce za prezentację utworu Wandy Chotomskiej pt. ,,Preludium deszczowe'' zdobyła nasza uczennica Magdalena Węgrzyn, natomiast Filip Gurak za recytację wiersza Juliana Tuwima pt.,, Nie ma kraju'' uzyskał wyróżnienie. Także wiersz Lusi Ogińskiej w wykonaniu Kingi Wikiery bardzo spodobał się publiczności.
Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.
II Gminny Konkurs Matematyczny "Jeden z dziesięciu" o tytuł Mistrza Logicznego Myślenia
29 listopada 2016 r. w SP Nr 2 im. AK w Budach Łańcuckich odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny „1 z 10” o tytuł Mistrza Logicznego Myślenia.
W konkursie uczestniczyło 18 uczniów szkół podstawowych z Gminy Białobrzegi. W części pisemnej konkursu (I etap) uczestnicy zmierzyli się z testem 15 zadań, dotyczących logicznego myślenia. Finał przeprowadzony został niczym telewizyjny teleturniej, w którym prowadzącą była nauczycielka naszej szkoły p. Edyta Wal - organizatorka konkursu. Zakres pytań nie wykraczał poza kompetencje matematyczne, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja: p. Anna Zielińska, p. Magdalena Leja - Lis, p. Anna Mac oraz p. dyrektor Agnieszka Socha. Rywalizacja w finale była niezwykle pasjonująca. Świetnie przygotowani uczniowie potrafili panować nad emocjami, radzić sobie ze stresem, porażkę przyjąć z godnością, a z sukcesu szczerze się cieszyć.
Poza radością na zwycięzców czekały nagrody, ufundowane przez Gminę Białobrzegi i SP Nr 2 im. AK w Budach Łańcuckich, a każdy z uczestników otrzymał miły upominek. Oprócz potyczek matematycznych wszyscy goście czekając na wyniki, mogli wymienić się spostrzeżeniami przy słodkim poczęstunku.
Gratulujemy finalistom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w karierze uczniowskiej.
WYNIKI KONKURSU
- Filip Tomaszek - SP Nr 1 w Budach Łańcuckich – MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA
- Karol Leja - SP Nr 2 w Budach Łańcuckich
- Gabriela Piątek - SP Nr 1 w Budach Łańcuckich Pozostali finaliści:
- Jakub Miara - SP Nr 2 w Korniaktowie Północnym
- Piotr Janusz - SP Nr 2 w Budach Łańcuckich
- Bartłomiej Nicpoń - SP Nr 1 w Białobrzegach
- Bartosz Zakielarz - Zespół Szkół w Białobrzegach
- Radosław Kuca - Zespół Szkół w Białobrzegach
- Gabriela Chlebuś - Zespół Szkół w Białobrzegach
- Natalia Fudali - Zespół Szkół w Białobrzegach
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada 2016 roku świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych, i starszych też, przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy.
Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.
Andrzejki szkolne
23 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. AK w Budach Łańcuckich zorganizowano imprezę andrzejkową wypełnioną różnymi atrakcjami. Ten dzień był przepełniony śmiechem i dobrą zabawą. Uczniowie klasy szóstej wprowadzili nas w świat czarów i wróżb andrzejkowych, dzięki którym, żartom nie było końca!!! A co poza wróżbami? Była też dyskoteka andrzejkowa, którą prowadził Dj Wojtek i tańce, które dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. Rada Rodziców natomiast przygotowała smakowity poczęstunek.
Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie
W dniu 16 listopada 2016 r. 28 uczniów z klas IV - VI ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. AK w Budach Łańcuckich pod opieką p. Edyty Wal, p. Marii Szostek - Łątka i p. Elżbiety Florek uczestniczyło w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik” mieszczącej się przy Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Sala Edukacyjna powstała w ramach programu rządowego pod nazwą „BEZPIECZENSTWO+” w celu wspomagania placówek oświatowych w powiecie łańcuckim w zapewnieniu bezpieczeństwa pożarowego, umiejętności korzystania ze sprzętu pożarniczego służącego w ratownictwie drogowym oraz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie poza salą edukacyjną poznali tajniki oraz struktury Państwowej Straży Pożarnej, mieli możliwość obejrzenia i poczucia się jak w prawdziwej akcji gaśniczej. Każdy uczestnik wycieczki do KP PSP w Łańcucie otrzymał dyplom za przejście ścieżki edukacyjnej „OGNIK”.
Po ponad dwugodzinnych zajęciach edukacyjnych, uczniowie udali się do pobliskiej pizzerii na mały poczęstunek. Na koniec dzieci obejrzały seans filmowy w "Kinie za rogiem", w oddziale łańcuckiego MDK-u. Film pt. "Robinson Crusoe" bardzo się im spodobał.
Święto Odzyskania Niepodległości
10 listopada 2016 r. miała miejsce w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem p. Marty Domki włożyli wiele trudu w przygotowanie tej akademii. Dla wszystkich uczniów była ona przypomnieniem historii naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z tą tak ważną rocznicą.
Z małej szkoły w wielki świat
W październiku i listopadzie na zajęciach „Dlaczego latawiec lata?” uczniowie poprzez zabawę, proste doświadczenia, aktywne działanie, budowanie samolotów i latawców będą poznawać właściwości powietrza i jego rolę w procesie latania.
Zajęcia prowadzone są we wtorki o godz.12.40 - 13.35 w budynku naszej szkoły przez p. E. Florek. Zakończą się zawodami„ Dzień latawca”.
W październiku 10 - cioro uczniów naszej szkoły rozpoczęło zajęcia w ramach projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”. Liderem projektu jest Federacja Inicjatyw Społecznych. Projekt wygrał konkurs MEN „Ponadregionalne programy rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno- przyrodniczych, technologii informacyjno - komunikacyjnych (ICT), języków obcych, przedsiębiorczości”. Kierując się potrzebami uczniów oraz wychodząc naprzeciw wymaganiom kuratorium oświaty nauczyciele zespołu matematyczno - przyrodniczego naszej szkoły (p. M. Konieczny. p. E. Wal, p. E. Florek) zdecydowali o realizacji bloków tematycznych projektu :
- Dlaczego latawiec lata?
- W jeden dzień dookoła świata.
- Nie pozwolimy, aby zasypały nas odpady.
Święto biblioteki
28 października 2016 r. w piątek w godz. 8.15 - 9.30 obchodziliśmy w naszej szkole „Święto biblioteki”. Miało ono formę spotkania, które składało się z dwóch części. W pierwszej podsumowaliśmy akcję czytelniczą „Październik - miesiącem bibliotek” oraz konkursy plastyczne „Bohaterowie moich lektur szkolnych” i „Bohaterowie lektur Sienkiewicza”. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki literackie z 6 różnych kategorii. Pod koniec pierwszej części uczniowie zostali zapoznani z wiadomościami „Słonecznej biblioteki”. W drugiej części klasa IV- V przedstawiła inscenizację pt. „W krainie fantazji”, w której przeżywaliśmy rozterki bohaterów bajek, których nikt nie czyta.
Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas I - III Szkoły Filialnej w Korniaktowie Południowym, emerytowane bibliotekarki - p. Dyrda Kazimiera i p. Zdzisława Pelc, a także p. Teresa Skomra - pracownik Biblioteki Publicznej oraz mamy dwóch uczniów - p. Sylwia Plata i p. Jolanta Węgrzyn. Wszystkie panie zostały uhonorowane pamiątkowym dyplomem „Medal przyjaciela książki” za wspieranie czytelnictwa w roku szkolnym 2016/2017. Taki dyplom otrzymała również pani Barbara Mach - nauczycielka języka angielskiego, która jest typowym molem książkowym. Spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze i dostarczyło wielu emocji. Zostało przygotowane przez nauczyciela biblioteki szkolnej - p. E. Florek, a w czasie spotkania zadania czytane były przez uczniów i p. B. Mach.
Uczniowie nagrodzeni w konkursie czytelniczym:
I miejsce – Przemysław Drzał, kl. III Szkoła Filialna w Korniaktowie Płd.
Adam Węgrzyn, kl.0 SP Nr 2 im. Armii Krajowej w Budach Łańcuckich
Uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym:
„Bohaterowie moich lektur szkolnych”
I miejsce - Bartłomiej Plata, kl. V SP Nr 2 im. Armii Krajowej w Budach Łańcuckich
Wyróżnienie - Oskar Socha, kl.III Szkoła Filialna w Korniaktowie Płd.
„Bohaterowie lektur Sienkiewicza”
I miejsce - Nikola Rzepka, kl. VI SP Nr 2 im. Armii Krajowej w Budach Łańcuckich
Szkolny Konkurs "Czytamy Sienkiewicza"
25 października 2016 roku w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania z okazji przyjęcia przez senat uchwały ustanawiającej rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Dzieła tego znakomitego pisarza i publicysty krzepiły serca w trudnych dla Polski i Polaków czasach, ale i dzisiaj nic nie straciły ze swej wartości. Nadal uczą nas historii, dostarczają wiedzy ogólnej i kształtują patriotyzm.
W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas IV-VI. Uczestnicy czytali fragmenty powieści W pustyni i w puszczy. Jury w składzie: Marta Domka, Agata Wojnar i Elżbieta Florek wyłoniło mistrzów czytania z poszczególnych klas. Zostali nimi: Magdalena Węgrzyn, Julia Porębna i Filip Gurak. Wyróżnienie zaś zostało przyznane Anecie Woźniak, Janowi Golenia i Kacprowi Rydzikowi.
Jesteśmy przekonani, że wspólne czytanie powieści Sienkiewicza przyczyniło się do promocji czytelnictwa klasyki polskiej literatury.
Dzień Edukacji Narodowej
Ale czasem to by się chciało nauczycielom powiedzieć coś miłego. Tak przy Dniu Nauczyciela, żeby im było miło i żeby poczuli się docenieni.
Tak też uczynili uczniowie naszej szkoły na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się 13 października 2016 r. Uczniowie, pod opieką p. Marii Szostek - Łątka, przygotowali akademię podczas, której podziękowali nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud i zaangażowanie w ich wychowanie. Poprzez słowo, śpiew i taniec uczniowie wyrazili swoją wdzięczność i szacunek wszystkim nauczycielom.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w ramach podziękowania obdarowali swoich wychowawców i opiekunów symbolicznym kwiatkiem, a Rada Rodziców zaprosiła na tort.
Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017
W roku szkolnym 2016/2017 dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych są:
- 1 listopada 2016 r.
- 11 listopada 2016 r.
- 6 stycznia 2017 r.
- 1 maja 2017 r.
- 3 maja 2017 r.
- 15 czerwca 2017 r.
- 23 grudnia 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. - zimowa przerwa świąteczna
- 16 stycznia 2017 r. do 29 stycznia 2017 r. - ferie zimowe
- 13 kwietnia 2017 r. do 18 kwietnia 2017 r. - wiosenna przerwa świąteczna
- 23 czerwca 2017 r. - zakończenie roku szkolnego.
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017:
- 31 października 2016 r. (poniedziałek)
- 22 grudnia 2016 r. (czwartek)
- 2 maja 2017 r. (wtorek)
- 16 czerwca 2017 r. (piątek)
- 21 czerwca 2017 r. (środa)
Wycieczka do portu lotniczego w Jasionce i teatru "Maska" w Rzeszowie
5 października 2016 r. odbyła się wycieczka klas 0 - III do portu lotniczego w Jasionce i teatru "Maska" w Rzeszowie.
Na lotnisku pani przewodnik opowiedziała, jak należy korzystać z terminala, dzieci przeszły odprawę bagażową, obejrzały z tarasu widokowego lądowanie i start samolotu oraz odwiedziły stanowisko straży lotniskowej.
W teatrze "Maska" obejrzały spektakl eksperymentalny pt.: "Calineczka" z piękną scenografią oraz pomysłowymi rekwizytami. Następnie wzięły udział w lekcji teatralnej, której tematem była praca aktora oraz rodzaje lalek teatralnych.
Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, dzieci wróciły zadowolone, a radość dopełniły drobne prezenty podarowane im przez obsługę lotniska.
Wycieczka do Rzeszowa
Dnia 30 września 2016 r. uczniowie z klas III-VI naszej szkoły oraz z klasy V b z Zespołu Szkół w Białobrzegach wyjechali do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie w celu wzięcia udziału w lekcjach muzealnych. Ich tematyka dotyczyła pradziejów Polski Południowo - Wschodniej oraz kultury szlacheckiej. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z bardzo ciekawymi eksponatami muzealnymi zgromadzonymi w dziale archeologicznym. Znajdują się tam też liczne eksponaty znalezione na terenie gminy Białobrzegi, świadczące o tym, że już w epoce kamienia nasz teren był zamieszkiwany, a ówcześni ludzie stworzyli interesującą kulturę. Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedzały także pozostałe wystawy muzealne oraz galerią malarstwa ukazującą życie codzienne naszych przodków, a w szczególności zwyczaje szlacheckie Największą ciekawość, szczególnie wśród chłopców, wzbudziła wystawa Jana Partyki pt. Żołnierz polski 1914 – 1945, która prezentuje uzbrojenie, ubiory, ekwipunek żołnierzy oraz dokumenty i odznaczenia wojskowe.
Po opuszczeniu muzeum wszyscy zwiedzili Rynek w Rzeszowie, obejrzeli zabytkowy ratusz miejski i kamieniczki.
Ostatnim etapem naszej wycieczki było przejście Rzeszowskiej Trasy Podziemnej. Zabytkowe piwnice dawnych rzeszowskich mieszczan wzbudziły bardzo duże zainteresowanie, a przy okazji uczniowie zapoznali się z historią miasta Rzeszowa i poznali herby rodów szlacheckich zasłużonych dla rozwoju miasta.
Wszystkie zajęcia były barwną lekcją historii i patriotyzmu, która wywarła na nas niezapomniane wrażenie.
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! - pod takim hasłem 30 września 2016 roku odbywał się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród wielu szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się też nasza szkoła. Koordynatorem lokalnym w naszej placówce była nauczycielka matematyki- pani Edyta Wal.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania, uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi znajomością trudnych przypadków mnożenia.Komisje Egzaminacyjne - uczniowie z klasy IV, przeprowadzały krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas III -VI, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Wybierano los z pięcioma trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli uczestnik akcji podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł: MT EXPERT oraz certyfikat potwierdzający znajomość tabliczki mnożenia.
Otrzymane certyfikaty są motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole, a dla dorosłych miłą pamiątką.
Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za udział w akcji.
Wyjazd integracyjny
W dniu 27 września 2016 r. odbył się kolejny wyjazd integracyjny dla uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków. Uczestnicy wycieczki tym razem zwiedzili Muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w pobliskiej wiosce Markowej. Muzeum to upamiętnia Polaków ratujących z narażeniem życia Żydów skazanych na zagładę. Zostało otwarte w marcu 2016r., a gościem podczas uroczystości był prezydent Andrzej Duda.
Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń, a wspomnienia pozostaną z nami jeszcze przez długi czas.
77 rocznica wybuchu II wojny światowej
Pamiętamy !!!
Dwudziestego września 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Atak Niemiec na Polskę zapoczątkował najbardziej tragiczną w historii ludzkości wojnę, w której życie straciło ponad 50 mln ludzi. Gdy 17 września sojusznik Niemiec ZSRR dokonał napaści na nasz kraj, skuteczna obrona Ojczyzny okazała się niemożliwa. Po klęsce kampanii wrześniowej dalsza walka zeszła do podziemia i była kontynuowana przez Armię Krajową.
Jako uczniowie szkoły noszącej jej imię pragniemy przekazywać wiedzę historyczną i kultywować pamięć o bohaterach poległych w walce o wolną Polskę.
Uroczystość upamiętniającą rocznicę tragicznego Września przygotowała klasa VI pod kierunkiem pani Agaty Wojnar. Złożyły się na nią wiersze, pieśni wojenne oraz teksty informujące dzieci o najważniejszych wydarzeniach i datach związanych z historią II wojny światowej.
Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy, a przedstawiciele szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym naszych rodaków poległych w czasie wojny. Jesteśmy przekonani,że ta piękna uroczystość przyczyniła się do rozbudzenia patriotyzmu i pozostanie w pamięci jej uczestników jako interesująca lekcja historii.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie