• Wycieczka integracyjna klasy VI

          • 27 września br. uczniowie z kl. 6 wraz z wychowawcą – p. Edytą Wal wybrali się na zwiedzanie jarosławskich podziemi. Pierwszą trasą zwiedzania było Podziemne Przejście Turystyczne. Znajduje się ono pod trzema niegdyś kupieckimi kamienicami: Orsettich, Attavantich i Gruszewiczów (Rynek 4, 5 i 6). W przejściu tym znajduje się 11 wyjątkowo zaaranżowanych sal. Jak czytamy na stronie internetowej jarosławskich podziemi, „ta nowatorska atrakcja łączy w sobie konwencjonalną ekspozycję z ogromną ilością urządzeń multimedialnych oraz sugestywnymi scenografiami, dzięki czemu zwiedzanie nie opiera się jedynie na suchej narracji, lecz jest wspaniałą rozrywką dla dużych i małych gości”.

            Uczniowie zobaczyli wielopoziomowe podziemia przeznaczone na składy towarów m.in. podczas słynących w całej nowożytnej Europie jarosławskich jarmarków. Trasa wprowadza zwiedzających w klimat XVI/XVII-wiecznego Jarosławia. Ekspozycje wzbogacone o urządzenia multimedialne działają na wyobraźnię. Podczas zwiedzania słychać w tle przekrzykujących się kupców i klientów jarmarku, buzowanie ognia w piecu, szczęk naczyń i garnków w mieszczańskiej kuchni czy plusk wody podczas spławu towarów Sanem. Z pomocą ekranów cyfrowych można wypalić gliniane naczynie, założyć strój z dawnej epoki, a także… wykopać szkielet mamuta.

            Drugą drogą zwiedzania była Podziemna Trasa Turystyczna (Rynek 14). Ta jedna z najstarszych podziemnych tras turystycznych w Polsce została zlokalizowana w rozległych podziemiach tzw. kamienicy Rydzikowej z początku XVII w. Trasa ta jest bardziej „surowa”, składa się z podziemnych komór i korytarzy obudowanych cegłą. Atrakcja została otwarta w 1984 r. z inicjatywy zespołu naukowego z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, prowadzącego w drugiej połowie XX wieku autorski nadzór nad akcją ratowania starego miasta w Jarosławiu – najpiękniejszej części Jarosławia, której istnienie było zagrożone przez zapadające się podziemne korytarze. Podziemna Trasa Turystyczna nosi imię prof. Feliksa Zalewskiego, upamiętniając tym samym zasługi naukowca przy ratowaniu miasta Jarosławia.

            Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w pobliskim "Kinie na biegunach", gdzie młodzież uczestniczyła w pokazie filmu "Mru i ja. Przygoda na cztery łapy".

          • Informacja o wynikach egzaminu ósmoklasisty w 2023 roku

          • Miło nam poinformować, że w 2023 r. nasza szkoła uzyskała po raz kolejny najlepszy wynik sumaryczny z egzaminu ósmoklasisty w całej Gminie Białobrzegi.

            Średnie wyniki naszych absolwentów z egazminu ósmoklasisty zarówno z języka polskiego, jak i matematyki są wyższe lub równe od średnich wyników gminy, powiatu, województwa i kraju.

            Najwyższy wynik ósmoklasiści otrzymali z egzaminu z matematyki, uzyskując średnio 75% - jest to najwyższy wynik w gminie Białobrzegi i całym powiecie łańcuckim. Za rozwiązanie zadań z matematyki ósmoklasiści w Polsce uzyskali średnio 53%, w woj. podkarpackim 56%, w powiecie łańcuckim 55%, a w Gminie Białobrzegi 57%. Wynik egzaminu z matematyki usytuował naszą szkołę w bardzo wysokim - 8 staninie - w 9 stopniowej skali staninowej średnich wyników szkół z egzaminu ósmoklasisty. Stanin 8 z egzaminu z matematyki nasza szkoła uzyskała po raz trzeci z rzędu.

            Do egzaminu z matematyki uczniów przygotowywała p. Edyta Wal.

            Średni wynik z języka polskiego w naszej skzole to 68%, co dało drugi wynik w Gminie Białobrzegi i 6 stanin. Za rozwiązanie zadań z języka polskiego ósmoklasiści w Polsce uzyskali średnio 66%, w woj. podkarpackim 68%, w powiecie łańcuckim 68%, a w Gminie Białobrzegi 63%.

            Do egzaminu z języka polskiego uczniów przygotowywała p. Marta Domka.

            Uczniom - Absolwentom życzymy pomyślności i sukcesów w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 – Pasowanie na ucznia

          • Czwartego września w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego oraz pasowanie na  ucznia. 

            Dzień ten był szczególny, zwłaszcza dla naszych najmłodszych uczniów. Pierwszoklasistów oraz ich bliskich, którzy towarzyszyli im w tym wyjątkowym dniu, oficjalnie przywitała Dyrekcja.

            Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor Agnieszka Socha poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

            Na pamiątkę tak ważnej uroczystości uczniowie otrzymali z rąk wychowawczyni Małgorzaty Smorul dyplomy.

            Wszystkim życzymy wielu sukcesów w nauce i samych wspaniałych chwil w szkole.

          • Informacja o obiadach w szkole

          • Dyrektor SP Nr 2 im. AK w Budach Łańcuckich informuje, że od dnia 11.09.2023 r. jest możliwość korzystania z obiadów w szkole.

            Obiady wydawane będą we wszystkie dni nauki szkolnej według wcześniej ustalonego harmonogramu.

            Aby skorzystać z posiłku należy wypełnić deklarację na korzystanie przez dziecko z obiadów w szkole, która jest zamieszczona na stronie internetowej szkoły oraz dokonać płatności za dany miesiąc.

            Koszt jednodaniowego obiadu wynosi 11,00 zł.

          • Wyprawka ucznia kl. I

            1. Blok rysunkowy biały i kolorowy
            2. Blok techniczny biały i kolorowy

            3. Plastelina

            4. Kredki ołówkowe i woskowe

            5. Wycinanki (nie samoprzylepne)

            6. Klej, nożyczki, ołówek, gumka

            7. Farby akwarelowe, pędzel

            8. Pojemnik na wodę do farb

            9. Strój gimnastyczny - biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki, worek na strój

            10. Kubek na herbatę.