• Gra terenowa Ekochallenge na zajęciach świetlicowych

• W czwartek, 20 kwietnia uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe od 8.15- 9.00 wzięli udział w grze terenowej. Była to zabawa na świeżym powietrzu polegająca na rozwiązywaniu zadań- wyzwań w zespołach dwuosobowych. Uczniowie rozwiązując zadania poszerzali wiedzę  o otaczającym środowisku przyrodniczym, jego ochronie oraz aktywnie spędzili czas. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali pamiątkowe dyplomy.

• II miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym

• 18 kwietnia 2023 r. uczennice z klasy VII: Zofia Kiełbicka, Dominika Woś i Lena Porębny reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Konkurs przygotowały panie polonistki z Zespołu Szkół w Białobrzegach i uczestniczyły w nim reprezentacje wszystkich  szkół z naszej gminy. Uczestnicy konkursu mieli do napisania dyktando sprawdzające znajomość reguł ortograficznych i zasad interpunkcji. Dodatkowo odpowiadali indywidualnie na pytania związane z tematyką konkursu.

Nasze reprezentantki poradziły sobie znakomicie z wszystkimi zadaniami i zajęły II miejsce.

Dziewczynki do konkursu przygotowała pani Agata Wojnar.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów !!!

• Życzenia Wielkanocne

• Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei,

czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w dobro człowieka.

Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.

By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Budach Łańcuckich

• Dzień Idola

• 30 marca 2023 r. Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował Dzień Idola. Akcja polegała na tym, by uczniowie przebrali sie za swoich idoli. Jury wybrało najlepsze przebrania, wygrali Maryla Kiełb i Adam Węgrzyn.

• W dniu 5 kwietnia 2023 r. (środa) lekcje odbywać się będą według poniższego harmonogramu:

0) 7.15 - 8.00

1) 8.15 - 8.55

2) 9.00 - 9.40

3) 9.50 - 10.25

4) 10.30 - 11.05

5) 11.15 - 11.50

6) 11.55 - 12.30

7) 12.35 - 13.10

8) lekcja odwołana

• Wyjazd na dni otwarte do Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie

• 29 marca uczniowie klasy siódmej i ósmej naszej szkoły wyjechali na dni otwarte do Zespołu Szkół Technicznych (Technikum Mechanizacji Rolnictwa - TMR) w Łańcucie. Zwiedzając szkołę mogli dokładnie zapoznać się z bogatą ofertą kierunków kształcenia oraz zapleczem bazowym szkoły. Zostali ciepło przyjęci przez uczących tam nauczycieli, którzy bardzo ciekawie i w sposób zachęcający opowiadali o możliwościach, które stoją przed uczniami, wybierającymi dalsze kształcenie w tej właśnie szkole.

• Udział w III Gminnym Turnieju Wiedzy i Sprawności w Białobrzegach

• 28 marca przedstawiciele uczniów  klas I - II wzięli udział w III Gminnym Turnieju Wiedzy i Sprawności w Białobrzegach. Przebiegał on pod hasłem „Nasza planeta Ziemia”. Uczniowie wykazali się znajomością wiedzy o naszej planecie oraz dzielnie rywalizowali w konkurencjach sportowych. Turniejowi towarzyszył konkurs plastyczny „Nasza planeta Ziemia - forma przestrzenna”. W tym konkursie III miejsce zajęła Martyna Bartnik z klasy II, a wyróżnienie otrzymała Emilia Curzytek z klasy II.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.