• Od 30 stycznia 2023 r. następuje zmiana planu lekcji w klasach IV - VIII.

Plan obowiązujący w tych klasach w II półroczu można znaleźć w zakładce "O szkole - Organizacja roku" oraz na Librusie.

• Spotkanie z panią Beatą Krawiec

• W dniu 3 stycznia 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Beatę Krawiec – animatorkę reprezentującą Księgarnię NOVA w Rzeszowie.

Pani Beata przeprowadziła niezwykle interesujące zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie z klas IV – VIII. Prowadząca, prezentując ciekawe eksponaty, od pisma węzełkowego i klinowego, egipskich hieroglifów na papirusie, do mundurów i broni ćwiczebnej Wojska Polskiego, podkreślała rolę jaką ma ciągłe zdobywanie wiedzy i samodoskonalenie, głównie poprzez czytanie książek.

Uczestnicy poznali mnóstwo ciekawych informacji o znanych i podziwianych ludziach, którzy mogą być wzorami dla współczesnej młodzieży. Niektórych nie trzeba przedstawiać, gdyż każdy Polak zna Józefa Piłsudskiego czy Steve’a Jobsa. Jednak największe zaciekawienie wzbudziła postać Krystyny Skarbek! Dowiedzieliśmy się, że podczas II wojny światowej była super szpiegiem i dzięki wykorzystaniu swoich atutów – niezwykłego sprytu i inteligencji, potrafiła dokonać rzeczy niemalże niemożliwych. A już to, że ta Polka stała się pierwowzorem postaci Jamesa Bonda, zupełnie nas zdumiało!!!

Pani Beata w niezwykle obrazowy sposób uzmysłowiła nam, jak ważna jest wiedza. Zrozumieliśmy, że pozwala ona zniewolonemu narodowi przetrwać najcięższe chwile w historii, a dla każdego człowieka stanowi skuteczną broń w ciągłej walce z własnymi słabościami.

Dowiedzieliśmy się też sporo o Jerzym Górskim - bohaterze książki i filmu „Najlepszy’’. Sportowiec ten, pomimo tego, że był w młodości uzależniony od narkotyków, dzięki swej woli walki z nałogiem i ogromnej determinacji w pokonywaniu słabości, został legendą polskiego triatlonu, gdyż wygrał zawody Double Ironman w USA, choć z medycznego punktu widzenia było to niemożliwe. Prowadząca uzmysłowiła nam też, jak wielkim zagrożeniem są dla nas substancje psychoaktywne.

Całe spotkanie urozmaicały odgrywane humorystyczne scenki z udziałem naszych uczniów, a pani Beata pokazała nam swoje niezwykłe umiejętności aktorskie i reżyserskie. Bawiliśmy się tak dobrze, że nikt nie zwracał uwagi na przerwy ani porę obiadową, a po zajęciach nadal podziwialiśmy przywiezione eksponaty i zadawaliśmy wiele pytań.

Spotkanie zorganizowała pani Agata Wojnar we współpracy z panią Joanną Chudzik, która zaprosiła nas do Biblioteki Publicznej, gdzie odbyły się zajęcia.

Mamy nadzieję, że pani Beata jeszcze nie raz zaszczyci nas swoją obecnością. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i niezwykle ciekawe oraz wartościowe zajęcia.

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu 12 stycznia 2023 r. odbyła się akademia oraz został przygotowany program artystyczny przez młodsze dzieci z klas 0 - III dla babć i dziadków zaproszonych do szkoły z okazji ich święta. Dzieci wspaniale odegrały swoje role, a gromkie brawa co chwilę rozbrzmiewały po sali. Po przedstawieniu wnuczki i wnukowie wręczyli drobne upominki oraz zaprosili swoich dziadków na słodki poczęstunek.