Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Najlepszy „łowca zużytych baterii”
W tym roku szkolnym I miejsce zdobył Karol Kiełb , uczeń klasy VI. Zużyte baterie zostały przekazane nieodpłatnie firmie Reba, która specjalizuje się w tej dziedzinie od wielu lat. Mieliśmy okazję rywalizować jako wolontariusze ze szkołami z całej Polski. Przekazaliśmy łącznie ze Szkołą Filialną 7 pudełek baterii na cele charytatywne. Niestety, ale wynik ten był za słaby, aby dołączyć do najlepszych i otrzymać tytuł najsilniej bijących serc.
Wyniki konkursów czytelniczych
19 czerwca podsumowano konkurs czytelniczy dla klas IV „ W krainie baśni europejskich”.
Zadaniem uczniów było rozwiązać zadania, które dotyczyły treści 12 baśni i legend krajów europejskich, w tym również polskich. Niektóre z nich znane są im prawie od kołyski.
Zadania dotyczyły pochodzenia baśni, treści i lustracji. Najlepiej z ich rozwiązaniem poradzili sobie:
I miejsce – Antonina Stopyra
II miejsce- Przemysław Drzał
III miejsce – Natalia Kiełb
Antosia za rewelacyjny wynik z testu otrzymała nagrodę książkową. To również wzorowa czytelniczka roku szkolnego 2017/18. Gratuluję wyników i życzę udanych wakacji z książką! – opiekun biblioteki szkolnej.
PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO: Budując przyszłość, pamiętajmy o przeszłości - II wojna światowa w Polsce i naszym regionie
Od stycznia do maja 2018 r. realizowany był w naszej szkole projekt edukacyjny finansowany w ramach „Białobrzeskich Inicjatyw Edukacyjnych”.
Oto wykaz i krótki opis najważniejszych działań:
Przeprowadzono zaplanowane konkursy:
-
historyczny, który sprawdzał wiedzę ogólną z zakresu II wojny światowej w Polsce i na świecie
Zwycięzcami tego konkursu zostali:
-
I m-ce Karol Bartnik
-
II m-ce Martyna Cebulak
-
III m-ce Bartłomiej Plata
-
literacki: II wojna światowa we wspomnieniach mieszkańców Korniaktowa Południowego i Bud Łańcuckich, który polegał na przeprowadzeniu i zapisaniu wywiadów ze świadkami okupacji.
Zorganizowano spotkania z ciekawymi ludźmi:
-
spotkanie autorskie z p. Mirosławem Rzepką, autorem książki Dzieje Bud Łańcuckich, na które zaproszono wielu gości z terenu naszej gminy: podczas spotkania dzieci pogłębiły swoja wiedzę o historii lokalnej
-
zaproszono do szkoły pracownika IPN-u w Rzeszowie, p. Artura Brożyniaka, który podczas interesującej prezentacji zapoznał dzieci z zadaniami i strukturą IPN-u.
-
Zredagowano gazetki szkolne: na korytarzu szkolnym o AK i dodatkowo w klasie VII poświęcone historii II wojny światowej.
-
Zorganizowano wycieczkę do IPN- u w Rzeszowie, podczas której odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone działalności Szarych Szeregów i losu dzieci podczas okupacji.
-
Odbyły się też warsztaty edukacyjne w Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, podczas których dzieci zwiedziły ekspozycję muzealną i pogłębiły swoją wiedzę z zakresu relacji polsko - żydowskich.
-
W celu uatrakcyjnienia i zobrazowania realizowanej w ramach projektu tematyki, zorganizowano wycieczkę do Zamościa i niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie. W trakcie wycieczki dzieci zwiedzały obiekty historyczne i zabytki związane z okresem okupacji w Polsce.
-
Harcerze wykonali prace - plakaty związane z bohaterami książki Kamienie na szaniec i zorganizowali wystawę swoich prac.
-
Odbył się też klasowy konkurs pieśni żołnierskiej, podczas którego dzieci prezentowały mało znane utwory, wzbogacając swoją wiedzę w tym zakresie.
Ponadto dzieci obejrzały film o Irenie Sendlerowej i na lekcjach religii zapoznały się z sylwetką o. Maksymiliana Kolbe. Ukazanie historii poprzez perspektywę życia tych osób uświadomiło wszystkim uczniom, jak ważne było zaangażowanie poszczególnych jednostek w ratowanie życia innych ludzi podczas wojny.
-
Przeprowadzono także konkurs plastyczny: Nigdy więcej wojny, którego celem było wykonanie przekładu intersemiotycznego zdobytej wiedzy i wzbudzenie refleksji na temat tragizmu wojny.
-
Nagrodzono prace następujących uczniów:
I m-ce
-
Zorganizowano wycieczkę do Ośrodka Wsparcia w Korniaktowie Południowym w celu wysłuchania prezentacji Krzysztofa Sacały o historii wsi, obejrzenia wystawy starych fotografii oraz wysłuchania wspomnień pensjonariuszy dotyczących okresu okupacji niemieckiej. Spotkanie to przyczyniło się do pogłębienia zainteresowań historią lokalną, kształtowania postaw patriotycznych oraz nawiązania bliższych relacji młodych ludzi ze starszym pokoleniem.
-
Uczestnicy projektu aktywnie włączali się w jego realizację. Chętnie pogłębiali swoją wiedzę historyczną poprzez zaangażowanie w konkursach, organizowanie wystaw, redagowanie gazetek, wykonywanie prac plastycznych. Uczniowie pracowali zespołowo i indywidualnie, wykazując przy tym dużą aktywność.
-
Wszyscy uczestnicy projektu znacząco pogłębili swoją wiedzę historyczną z zakresu II wojny światowej, rozbudzili w sobie zainteresowania historyczne, pogłębili więź ze społecznością lokalną, zrozumieli konieczność kultywowania pamięci o naszych bohaterach oraz rozwinęli umiejętności związane z pracą w zespole.
Najbardziej zaangażowani uczestnicy projektu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
Projekt opracowała i przeprowadziła p. Agata Wojnar
-
PODSUMOWANIE KONKURSU: ZOSTAŃ KLASOWYM MISTRZEM ORTOGRAFII
19 czerwca 2018r. nastąpiło podsumowanie całorocznego konkursu ortograficznego, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie z klas: V, VI i VII.
Przez cały rok pisane były dyktanda, a średnia z uzyskanych ocen zdecydowała o zwycięstwie w danej klasie.
Z przyjemnością informujemy, że mistrzami ortografii zostali:
Sebastian Golenia - w klasie VII
Patryk Kojder - w klasie VI
Magdalena Węgrzyn - w klasie V
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych !!!
Konkurs przeprowadziła p. Agata Wojnar
Nad morzem...
W dniach 11- 15 czerwca 2018 roku uczniowie SP nr 1i 2w Budach Łańcuckich oraz SP nr 2 w Korniaktowie Płn. uczestniczyli w Zielonej Szkole. Program imprezy był niezwykle zróżnicowany. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii zwiedzając gdańską Starówkę, zamek krzyżacki w Malborku, wspaniałą cysterską bazylikę katedralną w Pelplinie, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, ORP Błyskawica i Dar Pomorza w Gdyni, słuchając opowieści o obrońcach Poczty Gdańskiej i wydarzeniach grudniowych i sierpniowych w Stoczni. Tajniki przyrody zgłębiano w fokarni na Helu, kaktusiarni, Muzeum Motyli we Władysławowie, w angielskich i francuskich ogrodach w Oliwie i Pelplinie. Elementy geografii przyswajano podczas rejsu statkiem wokół Półwyspu Helskiego, zwiedzając latarnię morską na Rozewiu, wybrzeże klifowe we Władysławowie, miasta: Sopot, Gdynię , Gdańsk, Władysławowo, Malbork i Pelplin oraz podziwiając nasz piękny kraj podczas wielogodzinnej podróży z okien busa. Zapewniono nam rozrywkę. Lekcję zumby przeprowadziła zaproszona instruktorka ze szkoły tańca, oglądaliśmy proces wyrobu lizaków i cukierków w gdańskiej cukierni, uczestniczyliśmy w ognisku z kiełbaskami i pieczonymi ziemniaczkami. Codziennie chodziliśmy na władysławowską plażę, aby podziwiać niezapomniane zachody słońca, słuchać szumu fal i przynajmniej zamoczyć stopy w słonej, morskiej wodzie. Nigdy nie zapomnimy koncertu organowego w oliwskiej katedrze, gdzie wysłuchaliśmy m.in. 5. Symfonii Beethowena.
Zielona Szkoła pozostanie nie tylko w naszej pamięci. Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć.
Hufiec ZHP w Łańcucie z nowym sztandarem
W 2010 roku rozpoczęły się rocznicowe uroczystości jubileuszu 100– lecia skautingu i harcerstwa w Polsce. Wtedy właśnie na leśnej polanie w Majdanie Sopockim pojawiła się kapliczka Św. Michała Archanioła, Patrona Ziemi Łańcuckiej i łańcuckich harcerzy. Było to podziękowanie za to, że w tym miejscu, tak bliskim harcerskim sercom , mogliśmy bezpiecznie obozować przez ponad 20 lat. Nasz „Michał”, bo tak go dzisiaj nazywamy, stoi tam nadal i na nas czeka, a my co roku do niego wracamy.
Dwa lata później świętowaliśmy Jubileusz 100-lecia harcerstwa na Ziemi Łańcuckiej. Ten jubileusz pozostawił po sobie dwie symboliczne pamiątki. Pierwsza to tablica na budynku I LO w Łańcucie poświęcona 100-leciu harcerstwa na ziemi łańcuckiej. Druga to krzyż harcerski wiszący w nawie ołtarza Matki Bożej Szkaplerznej w Łańcuckiej Farze ofiarowany podczas jubileuszowej mszy świętej.
Swoistym zwieńczeniem w/w jubileuszy było nadanie naszemu hufcowi nowego sztandaru oraz imienia płk. Leopolda Lisa - Kuli . Nadanie imienia poprzedziła kilkumiesięczna praca programowa w ramach Kampanii Bohater. Postać Leopolda Lisa-Kuli była tematem przewodnim harcerskich obozów, biwaków i zbiórek. W ich trakcie harcerze i zuchy hufca Łańcut poznawali postać nowego bohatera - jego historię i życiorys. To nie przypadek, że wybór padł właśnie na niego. To syn ziemi łańcuckiej ,bohater bliski młodzieży; nie tylko znakomity żołnierz, ale dobry uczeń i przyjaciel .Długo oczekiwana uroczystość odbyła się w sobotę 9 czerwca 2018 r. Rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Kosinie. Następnie przemaszerowano przed budynek szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości: delegatka Kwatery Głównej ZHP, komendant Chorągwi Podkarpackiej, Poseł na Sejm RP oraz przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych.
Sztandar ufundowany został przez Honorowy Komitet Nadania Nowego Sztandaru dla Hufca ZHP w Łańcucie. Komitetowi przewodniczył Kazimierz Gołojuch, Poseł na Sejm RP, a zaproszenie do Komitetu przyjęli przedstawiciele lokalnych samorządów. Fundatorami sztandaru są również instruktorzy, zuchy i harcerze hufca, a także przyjaciele harcerstwa.
W tym historycznym wydarzeniu wzięło udział dwudziestu harcerzy 7 WDH im. Zawiszaków . Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, wykazali się wytrwałością, zdyscyplinowaniem, zaangażowaniem i harcerską postawą. Naszym druhnom i druhom należą się podziękowania za to, że godnie reprezentowali naszą szkołę i środowisko. Podczas trzydniowego biwaku w Kosinie uczestniczyli również w imprezach towarzyszących: ognisku z udziałem p. Janusza Kluza , mieszkańca Kosiny, autora książki o Leopoldzie Lisie-Kuli, Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej, na którym zdobyli wyróżnienie oraz koncercie znanego harcerskiego zespołu wokalno- instrumentalnego z Leżajska „Podkarpatki”.
Zdjęcia z uroczystości znajdą się wkrótce w galerii, a już dziś można je obejrzeć na portalu „Łańcut gada”.
Drużynowa 7 WDH im. Zawiszaków
hm. Marta Domka
List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół,
wprowadzanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych.
W związku z tym, uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem, a także o udostępnienie go rodzicom i opiekunom uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum.
Proszę, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i przekazany na najbliższych zebraniach.
Z poważaniem
Anna ZalewskaMinister Edukacji Narodowej
List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_rodzicow_i_09opiekunow_uczniow_2018.05.18_w_wersji_pdf.pdf
Projekt Żywe obrazy
Leonardo da Vinci Dama z gronostajem
Jan Vermeer Dziewczyna z perłą albo Dziewczyna w perłowych kolczykach
Leonardo da Vinci Mona Lisa
PROGRAM BIWAKU ZHP - KOSINA 8-10.06.2018
PROGRAM BIWAKU
z okazji nadania imienia płk. Leopolda Lisa-Kuli i sztandaru Hufcowi ZHP Łańcut
połączone z Dniem Patrona Szkoły Podstawowej w Kosinie
w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości
i 100-lecia Związku Harcerstwa PolskiegoPiątek 08.06.2018 r.
16:00 -16:30 – Przyjazd uczestników Biwaku Hufca i zakwaterowanie w szkole
17:00 – Apel rozpoczynający Biwak Hufca,17:30 – Próba generalna sobotnich uroczystości
19.00 – Kolacja
19:30 – Ognisko harcerskie (w razie niepogody świeczkowisko) z zaproszonymi gośćmi – Postać płk. Leopolda Lisa Kuli
21:30 – Zakończenie dnia (toaleta)
22:00 – Cisza nocna
Sobota 09.06.2018 r.
7:00 – Pobudka
7:30 – Śniadanie
8:15 – Zbiórka uczestników i przemarsz z orkiestrą dętą do kościoła
9:00 – Uroczysta Msza Święta z poświęceniem sztandaru
10:30 – Uroczysty przemarsz z kościoła do szkoły
11:00 – Uroczysty Apel na placu przy szkole – meldunek, rozkaz, wręczenie Sztandaru, okazanie sztandaru, wbijanie gwoździ, przemówienia organizatorów i zaproszonych gości, wręczenie nagród
i odznaczeń, złożenie kwiatów pod tablicą i pomnikiem św. Achillesa13:00 – Obiad dla zaproszonych gości (sala gimnastyczna) i biwaku Hufca (teren)
15:00 – Przygotowanie do festiwalu piosenki, czas na odpoczynek, zabawy w harcerskim gronie
16:00 – Festiwal piosenki harcerskiej i patriotycznej
18:30 – Kolacja dla Biwaku Hufca
19:00 – Ognisko
23:00 – Cisza nocna
Niedziela 10.06.2018 r.
8:00 – Pobudka, toaleta
8:30 – Śniadanie
9:00 – Sprzątanie szkoły i placu wokół szkoły
11:00 – Wyjazd harcerzy młodszych; wyjazd harcerzy starszych po uporządkowaniu miejsca biwakowego
REGULAMIN BIWAKU ZHP - KOSINA 8-10.06.2018
Prosimy rodziców dzieci wyjeżdzających na biwak w Kosinie w dniach 8-10 czerwca 2018 r. o zapoznanie się z poniższym regulaminem:
REGULAMIN
Biwaku z okazji nadania imienia płk. Leopolda Lisa-Kuli
i sztandaru Hufcowi ZHP w Łańcucie
Organizator:
Komenda Hufca ZHP w Łańcucie
Termin:
8-10 czerwca 2018 r.
Miejsce:
Szkoła Podstawowa w Kosinie im. płk. Leopolda Lisa-Kuli
Odpłatność:
30,00 zł – uczestnik, członek sztabu organizacyjnego, instruktor
Wpłaty za udział w biwaku dokonuje drużynowy podczas dyżuru w hufcu lub na konto, lub każdy uczestnik indywidualnie na konto hufca:
Bank PEKAO S.A. o/Łańcut
10 1240 2643 1111 0010 6745 1309
Zgłoszenia:do dnia: 25 maja 2018 r. do godziny 24:00 drogą elektroniczną na adres: lancut@zhp.pl
Uczestnicy w ramach wpisowego otrzymują: ubezpieczenie NNW, zakwaterowanie, materiały
programowe, pełne wyżywienie
Wyżywienie zabezpieczone przez organizatorów:
Piątek– kolacja,Sobota – śniadanie, jednodaniowy obiad, kolacja
Niedziela - śniadanie
Zasady ogólne:- Uczestnicy biwaku będą zakwaterowani w salach lekcyjnych lub namiotach. Każdy otrzyma materac wojskowy / łóżko i materac.
- Uczestnicy przyjeżdżają i odjeżdżają swoim transportem i pod opieką drużynowego lub opiekuna.
- W rażących przypadkach naruszenia regulaminu imprezy, regulaminów bezpieczeństwa oraz Prawa Harcerskiego uczestnik biwaku może zostać wydalony z imprezy w trybie natychmiastowym.
- W trakcie trwania biwaku obowiązuje zakaz wychodzenia do sklepu i poza teren biwaku, który jest równoznaczny z teren szkolnym.
- Szczególna uwaga zwracana będzie na umundurowanie. W przypadku braku możliwości posiadania regulaminowych części umundurowania prosimy o stonowanie odzieży do powagi munduru i sytuacji (unikać różowych butów, jaskrawych spodni).
- Podczas biwaku odbędzie się Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej (obowiązuje odrębny regulamin festiwalu i zachęcamy do wzięcia udziału).
Cele imprezy:
- Wspólne i uroczyste uczczenie nadania imienia i sztandaru nasze hufcowi
- Popularyzacja postaci nowego patrona płk. Leopolda Lisa-Kuli
- Zdobycie i pogłębienie podstawowych umiejętności i doświadczeń harcerskich.
- Lepsze wzajemne poznanie się członków drużyn, zwiększenie poczucia wspólnoty w środowiskach przez współdziałanie w codziennych czynnościach i zadaniach.
- Integracja harcerzy z różnych środowisk poprzez wspólne zabawy i wypoczynek.
- Kształcenie samodzielności i zaradności.
- Popularyzowanie postaw patriotycznych w związku z obchodami 100-lecia ZHP i Niepodległości.
Uczestnicy Biwaku zabierają ze sobą:
- pełne harcerskie umundurowanie lub koszulki (ważnym elementem są harcerskie nakrycia głowy: berety lub rogatywki), obowiązkowo wieszak na mundur
- instrumenty na festiwal
- śpiwór, obuwie zastępcze (przebywamy w szkole), dres do spania
- kubek, nóż, łyżeczka, ściereczka
- przybory toaletowe
- śpiewniki harcerskie, apteczka na patrol
Każdy uczestnik musi mieć opłacone
aktualne składki członkowskie
i posiadać wpis do Ewidencji ZHP.
Wycieczka przedszkolaków do Rzeszowa
- Dnia 30 maja 2018r. przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do Rzeszowa. Najpierw odwiedziły „Papugarnię” w Galerii Rzeszów, gdzie podziwiały piękne i barwne papużki. Dzieci miały możliwość karmienia ptaków, a te z kolei chętnie przyfruwały do nich i siadały im na rękach i ramionach.
Następnym punktem wyjazdu była wizyta w Filharmonii i oglądanie przedstawienia pt. „Królewna Śnieżka”. Przedszkolaki z zachwytem śledziły przygody małej dziewczynki, a najbardziej podobały im się postacie krasnoludków. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wielu wrażeń.
WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA I MUZEUM NA MAJDANKU W LUBLINIE
29 maja 2018 r. wszyscy uczniowie z klas IV-VII udali się na całodniową wycieczkę do Zamościa i Muzeum na Majdanku w Lublinie w celu wzbogacenia swojej wiedzy historycznej z zakresu II wojny światowej. Wyjazd odbywał się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego: Budując przyszłość, pamiętajmy o przeszłości – II wojna światowa w Polsce i naszym regionie.
Dzieci z klas IV-VI zwiedziły:
- Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał,
- wystawę poświęconą historii Zamojszczyzny podczas I i II wojny światowej,
- ekspozycję sprzętu wojskowego,
- Rynek Wielki z Ratuszem, kamienicami ormiańskimi i arkadowymi podcieniami,
- Rynek Solny,
- Synagogę,
- Akademię Zamojską,
- Pomnik Dzieci Zamojszczyzny,
- Starą Bramę Lubelską,
- Pałac Zamoyskich i pomnik Jana Zamoyskiego,
- Katedrę Zamoyską z dzwonnicą,
- fortyfikacje miejskie: Starą Bramę Lwowską, Bastion nr VII, Nadszaniec.
Dodatkową atrakcją był pokaz strzału z armaty, podczas którego artylerzysta w stroju z epoki opowiadał o sztuce artyleryjskiej, pokazywał, jak obsługiwać armatę, a kilku uczestników otrzymało pamiątkowe certyfikaty rusznikarza.
Natomiast młodzież z klasy VII zwiedziła niemiecki obóz koncentracyjny oraz jeniecki na Majdanku w Lublinie . Ta żywa lekcja historii nie tylko w sposób niezwykle obrazowy ukazała sposób organizacji obozu i los więźniów, ale też skłoniła wszystkich do refleksji na temat sensu wojny i wartości ludzkiego życia.
Organizatorem wyjazdu była p. Agata Wojnar.
Wycieczka klas młodszych do Pilzna
W dniu 24 maja 2018 r. klasy młodsze I-III z obu naszych szkół wzięły udział w wycieczce do Pilzna i Lipin. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w "Karczmie u Wiedźmy", gdzie własnoręcznie ulepiły przepyszne pierogi i obrały owoce ma kompot.Przygotowany posiłek wszystkim smakował wyśmienicie. Następnie, w Pilźnie, zwiedziły Muzeum oraz Fabrykę Lalek. Poznały etapy powstawania lalek drewnianych i ceramicznych, obejrzały polskie baśnie z udziałem kukiełek. Największą atrakcją było samodzielne wykonanie lalek w strojach ludowych, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Nie zabrakło również pysznych lodów na zakończenie bardzo udanej wycieczki.
p.J.Matuszek
Gminny Turniej "Baw się z nami"
21 V 2018 r. w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Białobrzegach odbył się Gminny Turniej Sportowy "Baw się z nami". W zawodach wzięły udział 10-osobowe zespoły uczniów z klas trzecich i młodszych. Przeprowadzono 6 konkurencji sportowych. Po zaciętej i emocjonującej walce dzieci ze Szkoły Podstawowej w Budach Łańcuckich zajęły II miejsce, a ze szkoły w Korniaktowie Południowym - III. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy pyszne lody.
Gratulujemy!
p.D.Figiela
Spotkanie z panem Arturem Brożyniakiem – pracownikiem IPN-u w Rzeszowie
18 maja 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Arturem Brożyniakiem – pracownikiem Biura Badań Historycznych Oddziału IPN-u w Rzeszowie.
Podczas spotkania uczniowie z klas IV-VII mieli okazję dowiedzieć się, jakie są zadania IPN-u i jak wygląda struktura działalności tego urzędu. Prelekcja została wzbogacona o interesującą prezentację, która szczegółowo ukazywała cele i metody pracy poszczególnych jednostek organizacyjnych IPN-u.
Szczególne zainteresowanie wbudziły informacje obrazujące pracę archiwistów, sposób konserwacji dokumentów i ich przechowywania.
Organizatorem spotkania była pani Agata Wojnar.
Konkurs recytatorski "Strofy o Ojczyźnie"
16 V 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach odbył się konkurs recytatorski "Strofy o Ojczyźnie" upamiętniający 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs przebiegał w trzech grupach wiekowych, wzięło w nim udział 28 uczestników. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klas II, III, V i VI. W pierwszej grupie wiekowej klas II-III Dominika Woś zajęła III miejsce a Szymon Lasek i Julia Sanok uzyskali wyróżnienie. W drugiej grupie wiekowej klas IV-VI Magdalena Węgrzyn zajęła I miejsce a Izabela Socha - II. Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu, a przede wszystkim wrażliwości na piękno mowy polskiej i dojrzałej postawy patriotycznej.
p.D Figiela
Harcerska Gra Specjalnościowa - Białobrzegi 11-13 maja 2018
W dniach 11-13 maja w Białobrzegach odbyła się Harcerska Gra Specjalnościowa. Harcerze z Hufca Łańcut wzięli udział w zmaganiach na torze ratowniczym, pożarniczym i rowerowym. Na każdym z nich musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi i wiedzą teoretyczną. Uczestniczyli również w biegu terenowym w lasach korniaktowskich, gdzie popisywali się znajomością wiedzy harcerskiej. Nasze patrole wędrownicze zdobyły najwyższe miejsca.
Cała dziewiętnastoosobowa reprezentacja 7 WDH im. Zawiszaków zasługuje na szczególną pochwałę ze względu na wzorowe zachowanie, harcerską postawę i zaangażowanie w realizację postawionych zadań.
Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w galerii.
KOCHAM RĘCZNĄ NA ORLIKU
Pod takim hasłem w minioną środę 9.05.2018 na Orliku w Białobrzegach odbył się turniej mini-piłki ręcznej. Wzięły w nim udział dwie drużyny z naszej szkoły. Uczennice i uczniowie klas III i IV mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół w sportowej rywalizacji.
Po uroczystym otwarciu i zapoznaniu uczestników z zasadami rozgrywek, odbyły się mecze. Drużyna dziewcząt w składzie: Aleksandra Porębny, Antonina Stopyra, Aleksandra Hypnar, Natalia Kiełb, Michalina Kłos, Andżelika Pieniążek, Nikola Mrugała, Marlena Kiełb, zajęła II miejsce, a drużyna chłopców w składzie: Jakub Socha, Jan Lasek, Bartłomiej Kłos, Piotr Cebulak, Przemysław Drzał, Bartłomiej Łątka i Patryk Ruszel, zdobyła miejsce IV.
Sportowa rywalizacja pełna była emocji, zacięcia i poświęcenia.
W. Kielar- nauczyciel WF
Wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie
27 kwietnia 2018 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Budach Łańcuckich udały się wraz z nauczycielem muzyki, panią Dyrektor i panią Emilią na wystawę „Bijcie w kotły, w trąby grajcie…” do Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Wystawa jest częścią realizowanego projektu „Muzyczne Podkarpacie. Badania terenowe” i stanowi ukoronowanie tegorocznych działań w zakresie dokumentacji działalności amatorskich zespołów muzycznych na terenie Podkarpacia.
Chcemy znać nasze korzenie i z zainteresowaniem słuchaliśmy pani przewodnik, która pokazała nam najstarsze egzemplarze instrumentów muzycznych z naszego województwa.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie