• Kolejne egzaminy ósmoklasistów za nami.

          •  Egzaminy szczególnie trudne, bo poprzedzone prawie dwuletnim nauczaniem zdalnym. Pomimo solidnego przygotowania, większości uczniów towarzyszył duży stres. Trudno się dziwić- to pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu, a wyniki zdecydują o przyjęciu do wybranej szkoły. Choć klucze do zadań zostały opublikowane tego samego dnia i wszyscy mogli wstępnie sprawdzić, czy poprawnie wykonali zadania, jednakże na właściwe wyniki egzaminu należy poczekać do 1 lipca.

            27 maja klasa ósma uczestniczyła w dniach otwartych Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie. Szkoła oferuje różnorodne kierunki kształcenia technicznego i ogólnego (klasy mundurowe). Nasi uczniowie mogli skorzystać z bogatej oferty promującej szkołę. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja militariów pod kierunkiem 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich i Policji.Młodzież wzięła udział w symulacji lotu, strzelaniu z broni pneumatycznej, pokazie I pomocy przedmedycznej, prezentacji robotów i modeli zdalnie sterowanych, obejrzała stoisko lotnicze i  pracownie przedmiotowe.

            Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

          • Sukces w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym

          • 23 maja chłopcy z klasy 6 w składzie: Kubis Oskar, Łątka Bartłomiej, Socha Antoni oraz chłopcy z klasy 5 w składzie: Bartnik Kamil oraz Węgrzyn Adam wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbyły się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Białobrzegach. Nasi zawodnicy zajęli 3 miejsce! Gratulujemy!

          • Egzamin ósmoklasisty

          • W dniach 24 - 26 maja 2022 r. uczniowie klasy ósmej napiszą egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.

            Pozostali uczniowie w tych dniach mają wolne od zajęć szkolnych.

          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM

          • 20 maja 2022 r. w Białobrzegach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,Poezja Marii Konopnickiej’’. Organizatorem konkursu była Biblioteka GOKiCz oraz Biblioteka Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza.

            Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów:

            - Konrad Świzdor z klasy IV, który wystąpił z recytacją wiersza ,,Stefek Burczymucha’’

            - Emilia Kojder z klasy VI, która recytowała utwór ,,Chodziły tu Niemce’’

            - Szymon Lasek, który deklamował wiersz ,, Gli Uccelli’’.

            - Julia Sanok z klasy VII, która zaprezentowała wiersz ,,Contra spem spero’’.

            Uczniowie zaprezentowali się znakomicie, co potwierdziła opinia jury. Szymon Lasek zdobył I miejsce, Emilia Kojder uzyskała II miejsce.

            Gratulujemy naszym artystom i życzymy dalszych sukcesów!!!

          • Wyniki Gminnego Konkursu "Działania proekologiczne w moim otoczeniu"

          • Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu na prezentację multimedialną Działania proekologiczne w moim otoczeniu

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i przesłanie interesujących prac, których ocena dostarczyła nam wiele przyjemności. Cieszymy się, że tematyka okazała się bliska uczniom naszej gminy, co widać było w treści  nadesłanych zgłoszeń.

            Jury nagrodziło i wyróżniło następujące prace:

            I miejsce: Oskar Socha

            II miejsce: Szymon Wal 

            III miejsce: Marlena Markowicz

            Wyróżnienia: Michalina Kłos, Bartosz Miś , Zofia Szczepańska.

            Dziękujemy pozostałym uczestnikom. Chcemy podreślić, że wszystkie prace dostarczyły ogromnej dawki wiedzy i inspiracji. Nagrody oraz dyplomy zostaną dostarczone uzcestnikom do szkół po egzaminie ośmioklasisty. 

          • Szkolna wycieczka w Góry Świętokrzyskie

          • 5 maja 2022 r. uczniowie klas 4 - 8 wraz z nauczycielami wzięli udział w jednodniowej wycieczce szkolnej w Góry Świętokrzyskie.

            Pierwszym punktem programu był wjazd na Łysą Górę. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć łysogórskie gołoborza, zbudowane z bloków kambryjskiego piaskowca kwarcytowego powstałe ponad 500 mln lat temu oraz zwiedzili bazylikę pw. Świętego Krzyża - pierwsze sanktuarium w Polsce.

            Następnie udaliśmy się do posiadłości Henryka Sienkiewicza - Muzeum w Oblęgorku. Na parterze odtworzony został wygląd i wystrój pomieszczeń z czasów pobytu pisarza. Znajdują się tu gabinet do pracy, w którym dominuje biurko, oraz obrotowa półka i oszklona biblioteka z książkami, na ścianach ozdobą są rodzinne portrety. Salon dla gości z okrągłym stołem i krzesłami przywiezionymi z mieszkania w Warszawie, w rogu umiejscowiony został stolik, przy którym pisarz grywał z gośćmi w karty, na ścianach wiszą płótna różnych malarzy. Pozostałe pomieszczenia to jadalnia, palarnia i sypialnia. Na piętrze ulokowano ekspozycje poświęcone pisarzowi. Wcześniej zajmowane przez dzieci, obecnie zgromadzone są zbiory biograficzno-literackie. Wystawione tam zostały m.in. dzieła tłumaczone na wiele języków oraz listy i pamiątki osobiste.

            W dalszej części programu zwiedzano "Jaskinię Raj" - jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne

            Obok jaskini powstało Centrum Neandertalczyka, w którym pradawne losy człowieka zbiegają się z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. Wystawa pozwala poznać swoje korzenie uczniom, a przez to zrozumieć otaczający ich świat.

            W porze obiadowej uczestnicy wycieczki udali sie na pyszny dwudaniowy obiad do pobliskiej restauracji.

            Kolejnym punktem programu był Zamek w Chęcinach. Zamek Królewski wzniesiono na grzbiecie skalistego wzgórza (367 m. npm.) najprawdopodobniej na przełomie XIII i XIV wieku, z inicjatywy Wacława II, króla Czech i Polski. Obecnie zamek w Chęcinach jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków tego typu w Polsce. Potężne baszty dominują nad okolicą i widoczne są już z trasy biegnącej do Krakowa. Do dziś zachował się pełen obwód zewnętrznych murów obronnych, dwie wieże, baszta i fundamenty budynków mieszkalnych. W wieży wschodniej mieści się punkt widokowy, skąd przy ładnej pogodzie widać wierzchołki Tatr.

            Zachowanie uczniów było wzorowe, otrzymali pochwałę nie tylko od nauczycieli, ale także od przewodnika wycieczki. Pogoda była piękna, dobry nastrój oraz humor nie opuszczał uczestników. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, pełni wrażeń, z plecakami pełnymi pamiątek oraz nadzieją na kolejną, równie udaną wycieczkę, szczęśliwie wrócili do domów.

          • GMINNY KONKURS JĘZYKOWY

          • II MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE JĘZYKOWYM

            ,,POTYCZKI Z JĘZYKIEM POLSKIM’’

             

                 27 kwietnia 2022 r. uczennice naszej szkoły: Zofia Kiełbicka, Dominika Woś i Magdalena Wierzbicka reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie językowym adresowanym do uczniów klas VI,   przygotowanym przez SP Nr 2 w Białobrzegach.

                Zadania konkursowe obejmowały zagadnienia ze składni zdania pojedynczego i złożonego, fleksji, frazeologii, leksyki oraz zasad ortografii i interpunkcji.

                 Nasze reprezentantki zdobyły II miejsce. Należy jednak  podkreślić, że dziewczynki   uzyskały  najwięcej punktów spośród wszystkich reprezentacji szkolnych  w kategorii wiedzy i umiejętności językowych. Do zwycięstwa zabrakło im  przysłowiowego szczęścia, ponieważ konkurs miał charakter gry planszowo - podłogowej i można było uzyskać dodatkowe punkty ,,za darmo’’ za wyrzucenie kostką odpowiedniej liczby i zajęcie niektórych pól na planszy. Tym razem szczęśliwy rzut dopisał gospodarzom.

                 Dziewczynki znakomicie poradziły sobie z zadaniami konkursowymi i wykazały się także tym, że potrafią efektywnie pracować w zespole, a drużynowe współzawodnictwo traktują jako dobrą zabawę.

            Uczennice do konkursu przygotowała pani Agata Wojnar.

             

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!