• Sukces naszych uczniów w zawodach sportowych

• 27 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci z Lekkiejatletyki w składzie: Milena Dyrda, Kamil Bartnik, Jakub Świzdor oraz Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiejatletyce w składzie: Magdalena Wierzbicka, Kędziora Maciej, Kubis Oskar, Bartłomiej Łątka, Krzysztof MroszczykMilena Dyrda zajęła III miejsce w rzucie piłeczką palantową. Magdalena Wierzbicka - III miejsce w biegu na 300m. Maciej Kędziora - III miejsce w pchnięciu kulą. Oskar Kubis - II miejsce w skoku w dal. Osiągnięcia te dały nam możliwość udziału w  zawodach na szczeblu wojewódzkim.

• W zakładce "Uczniowie i rodzice" można znaleźć informacje o szkolnych obiadach i tygodniowe menu.

• Zaproszenie na wywiadówkę

• Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym, które odbędzie się 27 września 2022 roku (wtorek) o godz. 16.30 na holu I piętra  naszej szkoły.

W programie spotkania:

–  spotkanie ogólne z P. Dyrektor

–  spotkania z wychowawcami klas

• Oferta zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach zachęca do zapisów na zajęcia stałe, które będą realizowane już od października w ramach nowej oferty. Jest to szansa dla uczniów, którzy chcieliby systematycznie rozwijać swoje pasje, szlifować artystyczne talenty, a także w sposób kreatywny i wartościowy spędzać wolny czas. Dzieci zapisywane są przez rodziców, a warunkiem jest wypełnienie dokumentów osobiście, w budynku GOKiCz w Białobrzegach. Więcej szczegółów na poniższym plakacie oraz na stronie internetowej:

Link do strony: https://www.gokicz.eu/pl/2022/09/15/propozycja-zajec-stalych-2022-2023/

Zapraszamy!

• Narodowe Czytanie 2022

• 7 września b.r. po raz kolejny w naszej szkole odbyło się Czytanie Narodowe. W akcję zaangażowali się uczniowie kl. VIII, którzy pod kierunkiem p. Marty Domki opracowali balladę „Świtezianka” ze zbioru „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Wprowadzone elementy inscenizacji znacznie uatrakcyjniły występ, któremu przyglądali się nauczyciele i starsi uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe stemple wykonane okolicznościową pieczęcią.

• Informacja o obiadach w szkole

• Informacja dla rodziców dzieci korzystających z ciepłego posiłku w szkole

Ciepły posiłek w postaci jednodaniowego obiadu w roku szkolnym 2022/23 będzie wydawany o godzinie 11.50. Obsługę cateringową zapewnia firma: Tradycja BistroCatering, Białobrzegi 3c.

Rodzice płacą za posiłki przelewem na konto szkoły: 37 9177 1021 2002 3001 2769 0001 do 10 dnia każdego miesiąca żywieniowego. Za wrzesień opłata wynosi 200 zł. Przy braku terminowej wpłaty będą naliczane ustawowe odsetki. W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko dziecka, klasa, ciepły posiłek,  miesiąc i rok, za który wnoszona jest opłata. Rezygnację z posiłku (tylko ze względu na nieobecność dziecka w danym dniu w szkole) należy zgłosić telefonicznie u wychowawcy do godziny 8.10. Niezgłoszenie nieobecności powoduje naliczenie opłaty. Cena obiadu jednodaniowego - 10 zł, (w menu tygodniowym: 1 raz - zupa, dwa razy danie mięsne lub/i rybne, 2 razy danie jarskie. Dania nie mogą powtarzać się w ciągu 10 dni. Wysokość opłaty na kolejny miesiąc przesyłana będzie za pomocą dziennika elektronicznego. Rezygnację z korzystania z ciepłego posiłku lub zapisy nowych uczniów należy zgłosić u wychowawcy najpóźniej do 25 dnia miesiąca poprzedzającego.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 i pasowanie na ucznia

• Co roku pierwszy dzień września jest wyjątkowy. Tego dnia wspominamy wydarzenia z historii kraju, a uczniowie wracają do szkół, aby rozpocząć nowy rok nauki.

Szczególnie był to niezwykły dzień dla uczniów najmłodszej klasy. Przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi uczniami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Agnieszka Socha dokonała symbolicznego pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Budach Łańcuckich. Od tej chwili stali się oni pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej. Dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy.

Ta ważna chwila zarówno dla Uczniów, Nauczycieli ale też Rodziców Pierwszoklasistów została uwieczniona na wielu fotografiach, a i bez nich z pewnością na długo zostanie w ich sercach.

Podczas apelu uczczono również rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczenice klasy czwartej Natalia i Karolina zaprezentowały piosenkę i wiersz, które przygotowały pod opieką p. Danuty Figiela.

Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na ucznia, wszystkie klasy miały w salach spotkania z wychowawcami.

• Wycieczka do Warszawy.

• 20 czerwca klasa VIII wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był podsumowaniem ośmioletniej wspólnej przygody uczniów i okazją do poznania stolicy.