• Zakończenie roku szkolnego

• 24 czerwca 2022 roku o godzinie 09:00 w naszej szkole rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.  Pani Dyrektor  podsumowała ten rok nauki i pracy. .

Uczniowie klas VII przygotowali część artystyczną, żegnając w ten sposób starszych kolegów z klasy VIII, którzy także przygotowali wystąpienie. Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za wspólnie spędzony czas, za pomoc, życzliwość i trud włożony w edukację.

Odbyło się także wręczenie świadectw, nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców oraz listów gratulacyjnych.

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Życzymy  bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia!

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się w piątek 24 czerwca 2022 r.

W programie:

• godz. 8.00 - Msza święta w Kościele Parafialnym w Budach Łańcuckich
            • godz. 9.00 - Spotkanie klas 0-8 na sali gimnastycznej

• Sukces ucznia w konkursie kuratoryjnym z biologii

• Uczeń klasy VIII - Jan Lasek wziął udział w trzecim etapie konkursu kuratoryjnego z biologii.

Z wysokim wynikem - 60 punktów uzyskał tytuł "FINALISTY Konkursu z Biologii".

Ucznia do konkursu przygotowywała p. Renata Cebulak.

Gratulujemy!!!

• Spotkanie z alpakami

• Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2022 r. klasa czwarta wraz z wychowawcą oraz z jednym z rodziców udała się na wycieczkę do zagrody alpak "AlpaKiss" znajdującej się w Grodzisku Dolnym. Tego dnia dzieci miały okazję poznać te cudowne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Wiemy już, że alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta. Dostarczają nam nie tylko wełny, ale też mnóstwo pozytywnych doznań. Alpaki to przeurocze zwierzęta, które obniżają poziom stresu i uwalniają endorfiny. Czwartoklasiści bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem karmiły i bawiły się ze zwierzętami oraz mogły fotografować się z nimi. Na koniec spotkania dzieci mogły zakupić przeróżne pamiątki z wizerunkiem tego uroczego zwierzątka.

Pobyt w Alpakiss był dla dzieci niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.

• Włączmy się do akcji ZBIÓRKI PUSZEK NA WSPARCIE POLI

• Pola Matuszek jest chora na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Można zahamować skutki tej nieuleczalnej choroby dzieki terapii genowej, która jest bardzo droga. Dlatego włączamy się do zbiórki puszek po napojach, z których pieniądze po sprzedaniu pomogą w walce o lepsze życie Poli Matuszek.

Akcja trwa od 1 czerwca do 30 czerwca 2022 r., czyli cały czerwiec.

Miejsce zbiórki: przy Szkole Podstawowej w Budach Łańcuckich

Zapraszamy bardzo serdecznie do wsparcia tej akcji, która ma na celu pomóc w lepszym funkcjonowaniu i życiu codziennym malutkiej Poli.

• VII Międzyszkolny Turniej Szachowy

• W dniu 31 maja 2022 r. odbyły się w naszej szkole wyjątkowe zawody, a mianowicie siódma edycja Międzyszkolnego Turnieju Szachowego. Turniej zorganizowany został pod opieką pani Edyty Wal, która czuwała również nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Do rozgrywek zgłosiło się 22 miłośników szachów z klas: III - VIII ze szkół podstawowych z terenu Gminy Białobrzegi. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w turnieju. Rozgrywki przeprowadzono w systemie szwajcarskim, w którym uczniowie rozgrywali partię szachów w siedmiu rundach, w tempie 15 minut na zawodnika.

Nagrody zostały przyznane:

I miejsce - Tobiasz Migas – SP Nr 1 w Budach Łańcuckich

II miejsce - Maciej Kędziora – SP Nr 2 w Budach Łańcuckich

III miejsce Szymon Serafin – SP Nr 1 w Budach Łańcuckich

W pierwszej 10-tce znaleźli się ponadto: Bartłomiej Nawrot (SP Nr 2 w Korniaktowie Północnym), Dominik Dyrda (SP Nr 2 w Korniaktowie Północnym), Bartłomiej Jaźwa  (SP Nr 1 w Budach Łańcuckich), Szymon Lasek (SP Nr 2 w Budach Łańcuckich), Mateusz Plata (SP Nr 2 w Budach Łańcuckich),  Szymon Wal  (SP Nr 2 w Korniaktowie Północnym)  i Kacper Stafiej (SP Nr 1 w Budach Łańcuckich).

Osoby te otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci dyplomów i pamiątkowych magnesów.

Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Kędziora (kl. VII), Szymon Lasek (kl. VII), Mateusz Plata (kl. V), Przemysław Drzał (kl. VIII), Oskar Jaszek (kl. VIII), Maciej Lasek (kl. V) i Franciszek Mazur (kl. V).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!  Mamy nadzieję, że tegoroczne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.